Karmstol gustaviansk
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JACOB MALMSTEN, (stolmakare i Stockholm 1780-88), gustavianskt stockholmsarbete, signerad IMS, med Stockholm stolmakarämbetes sigill, träskuren och bemålad, sitthöjd 41 cm
Senare bemålad, slitage
415435
2016-10-26