Karmstol gustaviansk

Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk
Karmstol gustaviansk

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

JACOB MALMSTEN, (stolmakare i Stockholm 1780-88), gustavianskt stockholmsarbete, signerad IMS, med Stockholm stolmakarämbetes sigill, träskuren och bemålad, sitthöjd 41 cm

Senare bemålad, slitage

415435

2016-10-26