Bordsur omkring 1800

Bordsur omkring 1800
Bordsur omkring 1800
Bordsur omkring 1800
Bordsur omkring 1800
Bordsur omkring 1800
Bordsur omkring 1800

Klubbat för:

5 200 SEK

1 500 SEK

BORDSUR, omkring 1800, svärtat fodral, dekor och stativ i mässing, urtavla i emalj, baksida av urverk märkt A R, höjd 15x15,5 cm

urtavla med emaljskador, nyckel saknas, slitage

415569

2016-10-27