Wenceslaus Hollar etsning efter Dürer

Klubbat för:

2 000 SEK

2 000 SEK

WENCESLAUS HOLLAR (1607-1677), A stag lying, 1600-tal, efter teckning av Albrecht Dürer 1518, med Dürers monogram och datering 1518 i trycket, etsning, 8,5x11,5 cm

Beskuren, hanteringsveck, upptejpad

415591

2016-10-27