Laris Strunke oljemålning
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LARIS STRUNKE (född 1931): "Ensmärke" - 21.3.1990", signerad L Strunke, olja på duk, ca 105x104 cm,
LITTERATUR: Laris Strunke - Navigera: Målningar 1990, avbildad
UTSTÄLLD: Galerie Doktor Glas, Stockholm
Lös duk
415608
2016-10-28