Skrin och rakskrin 1800-tal
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIN, märkt C N W 1844, faner delvis i masurbjörk, invändig fackinredning, dekor av intarsia, höjd ca 15, 24x18 cm, nyckel medföljer, RAKSKRIN, björk, finurlig låsanordning, längd ca 25 cm
Stor ask har en torrspricka i locket, benknopp saknas
415898
2016-10-27