Fåtölj Bertoia
2016-10-28
416066
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
HARRY BERTOIA, "Diamond Chair", fåtölj, USA, 1950-tal, vitlackerad stomme, röd klädsel, sitthöjd 40, höjd 75 cm
Stommen delvis påbättrad, bruksslitage, smärre torkad stoppning