Palmbladsbok
Closed
2016-10-29
416344
| Sold for | 1 000 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
PALMBLADSBOK, 1800/1900-tal, papper gjorda av palmblad, buddhistisk textinnehåll, sannolikt Ceylon, längd ca 54 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage