Papperskorg Fornasetti

Papperskorg Fornasetti
Papperskorg Fornasetti
Papperskorg Fornasetti
Papperskorg Fornasetti
Papperskorg Fornasetti
Papperskorg Fornasetti

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PIERO FORNASETTI, papperskorg, Italien, plåt, omkring 1900-talets mitt, tryckt dekor av fjärilar, på mässingsfötter, höjd ca 21,5, diameter 19,5 cm

Åldersslitage

416408

2016-10-29