Skulptur Baderskan
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKULPTUR på sockel, stenmassa, "La baigneuse" eller "Venus", troligen efter förlaga av Christophe-Gabriel Allegrain (Paris1710-1795), höjd med sockel ca 134 cm
slitage, skador, lagningar
416546
2016-10-29