Skulptur Baderskan

Skulptur Baderskan
Skulptur Baderskan
Skulptur Baderskan
Skulptur Baderskan
Skulptur Baderskan
Skulptur Baderskan
Skulptur Baderskan
Skulptur Baderskan
Skulptur Baderskan
Skulptur Baderskan

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKULPTUR på sockel, stenmassa, "La baigneuse" eller "Venus", troligen efter förlaga av Christophe-Gabriel Allegrain (Paris1710-1795), höjd med sockel ca 134 cm

slitage, skador, lagningar

416546

2016-10-29