Värja
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄRJA, svensk, 1830/40-tal, för infanteriofficer, klinga med kort blodränna, mässingsfäste med slät parerplåt, knapp med kannelerad utsida, balja i läder utan doppsko, längd 90 cm
korrision, skador
416579
2016-11-08