Värja

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄRJA, svensk, 1830/40-tal, för infanteriofficer, klinga med kort blodränna, mässingsfäste med slät parerplåt, knapp med kannelerad utsida, balja i läder utan doppsko, längd 90 cm

korrision, skador

416579

2016-11-08