Engelsk litteratur 1700-1800-tal

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ENGELSK LITTERATUR (ca 28 st vol), bl.a. skönlitteratur, historia, bl.a. D´Urfey, Wit and Mirth: Or Pills to Purge Melancholy, Being A Collection of the best Merry Ballads and Songs, Old and New. 4th ed. 1719, udda delar, ej komplett.

Skador och defekter, fläckar

416595

2016-10-30