Engelsk litteratur 1700-1800-tal
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ENGELSK LITTERATUR (ca 28 st vol), bl.a. skönlitteratur, historia, bl.a. D´Urfey, Wit and Mirth: Or Pills to Purge Melancholy, Being A Collection of the best Merry Ballads and Songs, Old and New. 4th ed. 1719, udda delar, ej komplett.
Skador och defekter, fläckar
416595
2016-10-30