Karmstol Oxford low back
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARNE JACOBSEN, karmstol , "Oxford low back", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, klädd i fårskinn, (ny stoppning), sitthöjd 45, total höjd 89.
HISTORIK: Arne Jacobsen designade originalet för professorerna på St. Catherine´s College i Oxford 1963
Skador: Bruksslitage
Omklädd
416600
2016-10-30