Karmstol Oxford low back

Karmstol Oxford low back
Karmstol Oxford low back
Karmstol Oxford low back
Karmstol Oxford low back
Karmstol Oxford low back
Karmstol Oxford low back
Karmstol Oxford low back
Karmstol Oxford low back
Karmstol Oxford low back
Karmstol Oxford low back
Karmstol Oxford low back
Karmstol Oxford low back

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ARNE JACOBSEN, karmstol , "Oxford low back", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, klädd i fårskinn, (ny stoppning), sitthöjd 45, total höjd 89.

HISTORIK: Arne Jacobsen designade originalet för professorerna på St. Catherine´s College i Oxford 1963
Skador: Bruksslitage

Omklädd

416600

2016-10-30