Dosor silver 1800-tal

Dosor silver 1800-tal
Dosor silver 1800-tal
Dosor silver 1800-tal
Dosor silver 1800-tal
Dosor silver 1800-tal
Dosor silver 1800-tal
Dosor silver 1800-tal
Dosor silver 1800-tal
Dosor silver 1800-tal
Dosor silver 1800-tal
Dosor silver 1800-tal
Dosor silver 1800-tal
Dosor silver 1800-tal
Dosor silver 1800-tal

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 200 SEK

DOSOR, 2 st, silver, 1846 resp 1858, invändigt förgyllda, med ciselerad dekor av hund och slingor resp. reliefdekor, höjd 1,5, 8x4,5, resp 2, 8x5 cm, vikt ca 195 g

Slitage

416766

2016-10-30