Hägg Under segel i bibliofilupplaga

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BIBLIOFILUPPLAGA. HÄGG, ERIK. Under segel. Stockholm 1935.

4:o. 2 originaletsningar , kolorerade och andra illustrationer J. Hägg.
Välbevarat blått skinnband, inre denteller, kantförgyllning, rikt guldornerad rygg, helt guldsnitt. (P. A. Norstedt och Söners bokbinderi). Bibliofilupplaga tryckt i 250 nr. ex., detta nr 248.

Lätt nött band

416771

2016-10-30