Kinesiska cloisonnéurnor i par

Klubbat för:

3 200 SEK

4 000 SEK

URNOR med lock, 1 par, Japan, cloisonné, 1900-tal, rik dekor med motiv av fåglar med ornamenterade blommor i blått mot turkos botten, höjd med lock ca 31 cm

Slitage

416813

2016-11-04