Mönster för Konstindustri och Slöjd

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SVENSKA SLÖJDFÖRENINGEN, Mönster för Konstindustri och Slöjd, 107 lösa planscher, Stockholm ca 1880-97, ca 50x33 cm, fotografiska planscher, litografier, några med omslag
Folio. Med ett titelblad av illustrerat av C. Althin.
Originalomslag med främre dekorerat klot

Omslag något nött, vissa skador, planscher några småskador i marginaler

416822

2016-10-30