Terrin med lock Mason´s Patent Ironstone China

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

800 SEK

TERRIN med lock, flintgods, England, Mason´s Patent Ironstone China (även inpressat rakt märkning ca 1813-15 i spegeln inuti), höjd ca 28, längd 33 cm

Skador, lagningar

416839

2016-10-30