Saltkar Anders Schotte Uddevalla
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SALTKAR, 1 par, silver, Anders Schotte (1760-1806), Uddevalla 1791, invändigt förgyllda, antikiserande porträttmedaljonger, höjd med hänkel ca 7,5x12, vikt ca 210 g
Med vapendekor, en hänkel med tennlagning
417100
2016-10-31