Saltkar Anders Schotte Uddevalla

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SALTKAR, 1 par, silver, Anders Schotte (1760-1806), Uddevalla 1791, invändigt förgyllda, antikiserande porträttmedaljonger, höjd med hänkel ca 7,5x12, vikt ca 210 g

Med vapendekor, en hänkel med tennlagning

417100

2016-10-31