Bålskål fat och kopp i porslin Kanton Kina

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÅLSKÅL, porslin, Kanton, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger av palatsscener, diameter ca 41, höjd ca 17 cm

Slitage på dekoren

417170

2016-10-31