Flintlåständare 1700-tal

Flintlåständare 1700-tal
Flintlåständare 1700-tal
Flintlåständare 1700-tal
Flintlåständare 1700-tal
Flintlåständare 1700-tal
Flintlåständare 1700-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ELDDON, 1770-tal, flintlåständare, märkt I. Savige för J. Savage of Wolverhampton, England, järn och mässing, träkolv, längd ca 19 cm

Slitage och skador, delar saknas

417176

2016-10-31