Sockerskål / mjölkkanna silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SOCKERSKÅL / MJÖLKKANNA, sterlingsilver, David Darling & James Bell, Newcastle ca 1820, bukformat liv på kulfötter, uppsvängda hänklar, höjd ca 10-10,5 cm, total vikt ca 410 g

Smärre slitage och bucklor, en kulfot med skada, liv med monogramgravyr "M"

417185

2016-10-31