Glasmålningar
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 200 SEK
OIDENTIFIERADE KONSTNÄRER (2) glasmålningar, 1800-talets första hälft, mansporträtt, ramar i rokokostil, träskurna och krederade med rester av förgyllning, porträtten ca 9 x 12 cm
Renoverade och kompletterade, skador, en något lös ur ram, bruks- och åldersrelaterat slitage.
417441
2016-11-01