Glasmålningar

Glasmålningar
Glasmålningar
Glasmålningar
Glasmålningar
Glasmålningar
Glasmålningar

Klubbat för:

800 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

OIDENTIFIERADE KONSTNÄRER (2) glasmålningar, 1800-talets första hälft, mansporträtt, ramar i rokokostil, träskurna och krederade med rester av förgyllning, porträtten ca 9 x 12 cm

Zustandsbeschreibung

Renoverade och kompletterade, skador, en något lös ur ram, bruks- och åldersrelaterat slitage.

417441

2016-11-01