Mortel 1700/1800-tal
2016-11-02
417471
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
MORTEL, 1700/1800-tal, oktagonal form, huggen kalksten, senare granitstöt, höjd 12 cm
Bruksslitage