Dosa silver driven dekor

Dosa silver driven dekor
Dosa silver driven dekor
Dosa silver driven dekor
Dosa silver driven dekor
Dosa silver driven dekor
Dosa silver driven dekor
Dosa silver driven dekor
Dosa silver driven dekor
Dosa silver driven dekor
Dosa silver driven dekor

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 800 SEK

DOSA, silver, fantasistämplar, Tyskland 1900-talets början, rund med fällock, driven dekor av putti, akantus och rocailler, invändigt förgylld, diameter 8,5 cm, höjd 5,5 cm, vikt ca 154 g

417489

2016-11-14