Supkopp silver Sundsvall 1780

Supkopp silver Sundsvall 1780
Supkopp silver Sundsvall 1780
Supkopp silver Sundsvall 1780
Supkopp silver Sundsvall 1780
Supkopp silver Sundsvall 1780
Supkopp silver Sundsvall 1780
Supkopp silver Sundsvall 1780
Supkopp silver Sundsvall 1780
Supkopp silver Sundsvall 1780
Supkopp silver Sundsvall 1780

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SUPKOPP, silver, Petter Sellstedt, Sundsvall 1780, rund på låg fotring, voluthänkel, delvis förgylld, i botten infällt mynt med Gustav III:s bild, diameter 6 cm, höjd 3,8 cm, vikt ca 38 g

Bucklor

417518

2016-11-14