Vapenporslin tallrikar 1700-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAPENPORSLIN, 2 st tallrikar samt 2 st cremekoppar med lock, TALLRIKAR, 3 st, med imaridekor, BÄGARE med hänkel, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), diameter ca 23, bägarens höjd 11 cm
En vapentallrik och en cremekopp med lock med omfattande lagning, resterande med nagg och sprickor
417537
2016-11-02