Vapenporslin tallrikar 1700-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAPENPORSLIN, 2 st tallrikar samt 2 st cremekoppar med lock, TALLRIKAR, 3 st, med imaridekor, BÄGARE med hänkel, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), diameter ca 23, bägarens höjd 11 cm

En vapentallrik och en cremekopp med lock med omfattande lagning, resterande med nagg och sprickor

417537

2016-11-02