Viktenheter

Viktenheter
Viktenheter
Viktenheter
Viktenheter
Viktenheter
Viktenheter

Klubbat för:

400 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

VIKTENHETER och kompasser, 8 st., 1900-talets första hälft, viktsats med träetui, vikter i svartmålat järn, 4 torrkompasser i mässing och glas, höjd ca 3-6 cm

Kuntoraportti

Något löst glass till en av kompasserna, bruks- och åldersrelaterat slitage

417610

Päivämäärä:

2016-11-01