Industristol med bord Edvard Lundquist

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EDVARD LUNDQUIST, Odelberg-Olsen, arbetsstol samt ritbord, 1940-tal, industridesign, bemålat stål, bord med riktbar skiva, multijusterbar fot på stolen

Bruksslitage, senare bemålning

417672

2016-11-02