Äldre böcker

Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker

Klubbat för:

1 500 SEK

1 000 SEK

ÄLDRE BÖCKER, 9 st., 1700 / 1800-tal, bl a Q Curtius Rufus "Alexandri Magni" tryckt 1730, M le Chevalier de Solignac "Historie generale de Pologne", M Hume "Historie de la Masion de Stuart", tryckt 1763, Den svenska psalmboken, tryckt 1774, med flera kopparstick, samtida, mestadels halvfranska band.

Boken om Alexander den store har en något lös främre pärm, revor, samtlga med bruks- och åldersrelaterat slitage

417675

2016-11-01