Fåtölj Josef Frank 336
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, fåtölj "336", Firma Svenskt Tenn, modell formgiven 1934, exemplaret sannolikt tillverkat under 1930-talet, klädd i textil, dunstoppad sittplymå, kulformade fötter i trä
Kraftigt slitage, ytsmuts och skador, senare klädsel, nackkudde saknas
417687
2016-11-08