Äldre grafik
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÄLDRE GRAFIK (10) främst 1700-tal, bl a Johann Esaias NILSON (1721-1788), några vedutascener från Italien, delvis handkolorerade kopparstick, etsning och kopparstick av Bartolozzi och Rainaldi, två färglitografier (1800-tal) med fågelägg, största tryckytan ca 46 x 58 cm.
Mindre fläckar och veck
417723
2016-11-01