Äldre grafik

Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ÄLDRE GRAFIK (10) främst 1700-tal, bl a Johann Esaias NILSON (1721-1788), några vedutascener från Italien, delvis handkolorerade kopparstick, etsning och kopparstick av Bartolozzi och Rainaldi, två färglitografier (1800-tal) med fågelägg, största tryckytan ca 46 x 58 cm.

Mindre fläckar och veck

417723

2016-11-01