Matservis Gustafsberg
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUSTAFSBERG, matservis, ca 112 dlr, 1900-talets börja, jugend, stiliserad dekor i grönt och gult, märkta Gustafsberg, bestående av 12 djupa tallrikar, 45 mattallrikar, 16 assietter, 27 desserttallrikar, 7 uppläggningsfat, 3 skålar, terrin med lock, kanna
En lagad såsskål o skål med nagg medföljer, ngn ej noterad obetydlig nagg kan förekomma
417863
2016-11-03