Matservis Gustafsberg

Matservis Gustafsberg
Matservis Gustafsberg
Matservis Gustafsberg
Matservis Gustafsberg
Matservis Gustafsberg
Matservis Gustafsberg
Matservis Gustafsberg
Matservis Gustafsberg

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUSTAFSBERG, matservis, ca 112 dlr, 1900-talets börja, jugend, stiliserad dekor i grönt och gult, märkta Gustafsberg, bestående av 12 djupa tallrikar, 45 mattallrikar, 16 assietter, 27 desserttallrikar, 7 uppläggningsfat, 3 skålar, terrin med lock, kanna

En lagad såsskål o skål med nagg medföljer, ngn ej noterad obetydlig nagg kan förekomma

417863

2016-11-03