Stol
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
STOL, sengustaviansk, 1700/1800-tal, träskuren dekor samt sfinxer i pastellage, bär Stockholms stolmakarämbetes etikett, sitthöjd ca 48, bredd 50 cm
Bortagen färg, omfattande bruks- och åldersrelaterat slitage
418032
2016-11-01