Brittisk sabel

Brittisk sabel
Brittisk sabel
Brittisk sabel
Brittisk sabel
Brittisk sabel
Brittisk sabel

Såld för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SABEL, brittisk, för sjöofficer, 1800-tal, klinga med etsad sekor, mässingsfäste, svart skinnbalja med 3 mässingsbeslag, längd 90 cm

korrosion, slitage

418299

2017-02-02