Tema allmoge hängskåp
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HÄNGSKÅP, Dalarna, Lima, 1800-tal, märkt MPD, daterat 1838, rödmålat, krönet med krona, dörrar målade i blått, vitt och rött, med svarta rombformationer, höjd ca 73, 56x21 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Ytslitage
418328
2016-11-04