Matsalsbord gustaviansk stil
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATSALSBORD, gustaviansk stil, 1900-tal, bemålat, kannelerade, nedåt avsmalnande ben med hylsor i mässing, en iläggsskiva med sargkant ca 50 cm, diameter 115, höjd 76 cm
Smärre slitage och färgbortfall, senare bemålning, lagning, mindre spricka på skivkant
418344
2016-11-04