Matsalsbord gustaviansk stil

Matsalsbord gustaviansk stil
Matsalsbord gustaviansk stil
Matsalsbord gustaviansk stil
Matsalsbord gustaviansk stil
Matsalsbord gustaviansk stil
Matsalsbord gustaviansk stil
Matsalsbord gustaviansk stil
Matsalsbord gustaviansk stil

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATSALSBORD, gustaviansk stil, 1900-tal, bemålat, kannelerade, nedåt avsmalnande ben med hylsor i mässing, en iläggsskiva med sargkant ca 50 cm, diameter 115, höjd 76 cm

Smärre slitage och färgbortfall, senare bemålning, lagning, mindre spricka på skivkant

418344

2016-11-04