Pamela Noréus oljemålning
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PAMELA NORÉUS (1817-1892): Sjölandskap med eka, olja på duk, signerad P Noréus 1887, 51x71 cm
Pamela Noréus var elev till Theodor Billing och tillhörde senare Marcus Larsons elever vid målarskolan i Flenshult.
418348
2016-11-04