Pamela Noréus oljemålning

Pamela Noréus oljemålning
Pamela Noréus oljemålning
Pamela Noréus oljemålning
Pamela Noréus oljemålning
Pamela Noréus oljemålning
Pamela Noréus oljemålning

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PAMELA NORÉUS (1817-1892): Sjölandskap med eka, olja på duk, signerad P Noréus 1887, 51x71 cm

Pamela Noréus var elev till Theodor Billing och tillhörde senare Marcus Larsons elever vid målarskolan i Flenshult.

418348

2016-11-04