Fernand Léger färglitografi
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FERNAND LEGER (1881-1955), Les Puits, färglitografi, 1951, signerad (blekt) och numrerad F. Léger 7/75. Tryckt på Arches papper. Editerad av Galerie Louise Leiris, Paris. 43,8x33,3 cm, bladstorlek 65x50 cm
LITTERATUR:
Saphire 110
Något gulnad, smärre skrapmärken i pappersytan i högra delen
418386
2016-11-06