Fernand Léger färglitografi

Fernand Léger färglitografi
Fernand Léger färglitografi

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

FERNAND LEGER (1881-1955), Les Puits, färglitografi, 1951, signerad (blekt) och numrerad F. Léger 7/75. Tryckt på Arches papper. Editerad av Galerie Louise Leiris, Paris. 43,8x33,3 cm, bladstorlek 65x50 cm
LITTERATUR:
Saphire 110

Något gulnad, smärre skrapmärken i pappersytan i högra delen

418386

2016-11-06