Sabel
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SABEL, fransk, 1800-talets början, för artilleriet, klingryggen märkt Manufacture Imperiale de Klingenthal aout 181? stämplad med JI Krantz stämpel, mässingsfäste med 3 byglar, längd 98 cm
418417
2017-02-02