Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Såld för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SABEL, fransk, 1800-talets början, för artilleriet, klingryggen märkt Manufacture Imperiale de Klingenthal aout 181? stämplad med JI Krantz stämpel, mässingsfäste med 3 byglar, längd 98 cm

418417

2017-02-02