Bägare Johan Schvart 1758
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BÄGARE, silver, stämplad Johan Schvart 1758, (mästare i Karlskrona), delvis invändigt förgylld, något svängd, konisk, på delvis räfflad fot, dekor av vågband, höjd 19 cm, ca 448 g
Smärre bucklor, undertill med gravyr
418419
2016-11-04