Bägare Johan Schvart 1758

Bägare Johan Schvart 1758
Bägare Johan Schvart 1758
Bägare Johan Schvart 1758
Bägare Johan Schvart 1758
Bägare Johan Schvart 1758
Bägare Johan Schvart 1758

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BÄGARE, silver, stämplad Johan Schvart 1758, (mästare i Karlskrona), delvis invändigt förgylld, något svängd, konisk, på delvis räfflad fot, dekor av vågband, höjd 19 cm, ca 448 g

Smärre bucklor, undertill med gravyr

418419

2016-11-04