Punschskål tallrikar i porslin
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PUNSCHSKÅL, TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, skålens diameter 34, tallrikarnas diameter 23 cm
skålen med genomgående spricka, tallrikar med nagg och avslag
418487
2016-11-04