Punschskål tallrikar i porslin

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PUNSCHSKÅL, TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, skålens diameter 34, tallrikarnas diameter 23 cm

skålen med genomgående spricka, tallrikar med nagg och avslag

418487

2016-11-04